קרן פנסיה

 

 

קרן פנסיה נבחרת

 

פסגות קופות גמל ופנסיה זכתה לאחרונה בהליך שיזמה רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון לבחירת קרנות פנסיה נבחרות. קרנות הפנסיה הנבחרות נועדו לאפשר לכל חוסך ליהנות מדמי ניהול נמוכים שיאפשרו להגדיל את הקצבה שלו בעת פרישה. זכייתה של פסגות גמל במכרז קרנות הפנסיה הנבחרות מהווה בשורה אמיתית לחוסכים, למעסיקים, לסוכני הביטוח ולשוק הפנסיה כולו. חוסכים שיבחרו בפסגות, ייהנו מניהול מקצועי ואחראי.

 

לפסגות גמל ניסיון רב בניהול קרנות פנסיה ובשירות אלפי חוסכים. דמי הניהול בקרן הפנסיה הנבחרת של פסגות הם 1.68% מההפקדה, ו-0.0905% מהצבירה. החיסכון הפנסיוני הוא אחד מהעוגנים הכספיים החשובים ביותר לעתיד ליצירת ביטחון כלכלי והכנסה קבועה שתשמש אותנו בבוא היום, לאחר הפרישה. בדיוק בגלל זה, חשוב לוודא כבר מהיום שהחיסכון הפנסיוני שלנו יופקד בידיים המקצועיות ביותר.

 

אני רוצה להצטרף לקרן הפנסיה הנבחרתמעסיק? לחץ כאן 

 

דמי הניהול המוזלים מובטחים לתקופה של 10 שנים לפחותבית ההשקעות המוביל בישראל בעל 55 שנות ניסיון בניהול השקעות
לפסגות גמל ניסיון רק בניהול קרנות פנסיה ובשירות לאלפי חוסכיםתהליך ההצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת הוא פשוט, מהיר ונוח

 

הכירו את קרן הפנסיה הנבחרת של פסגות

מה מטרת המהלך שמציע לחוסכים קרנות פנסיה נבחרות?

 

כל שכיר בישראל1 זכאי על פי דין להפרשות לקרן פנסיה מטעם המעסיק. לעיתים, דמי הניהול שמשלמים חוסכים אלה בקרנות הפנסיה שלהם גבוהים מדי, ועשויים להשפיע לרעה על קצבת הפנסיה הצפויה בעת פרישה. מטרת המהלך, שקודם ע"י רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, היא לאפשר לכל חוסך לחסוך את כספו בקרן פנסיה נבחרת, שהינה למעשה קרן פנסיה חדשה מקיפה, המציעה חיסכון משמעותי בדמי ניהול (להלן: "קרן פנסיה נבחרת"), שמאפשר לכם לחסוך יותר כסף לקראת פרישה.

 

מהי קרן פנסיה מקיפה?

קרן הפנסיה הנבחרת היא למעשה קרן פנסיה חדשה מקיפה. קרן פנסיה מקיפה כוללת מרכיב חיסכון ומיועדת לתשלום קצבה לחוסך לאחר הפרישה. בנוסף וכברירת מחדל, כוללת הקרן המקיפה גם כיסוי ביטוחי למקרה של נכות ולשארים. 30% מנכסי קרן הפנסיה המקיפה מושקעים באג"ח מיועדות2 המבטיחות תשואה שנתית בשיעור של 4.86%.

מה ההבדל בין דמי ניהול מהפקדה לדמי ניהול מצבירה?

דמי ניהול מהפקדה נגבים בכל חודש על סכום הכסף המועבר לקרן הפנסיה. דמי ניהול מצבירה נגבים בכל חודש על הסכום שכבר נצבר בקרן הפנסיה.

עד כמה משפיע גובה דמי הניהול על הפנסיה שנקבל בפרישה?

לגובה דמי הניהול השפעה מהותית על החיסכון המצטבר. כאמור, דמי הניהול המשולמים בחיסכון הפנסיוני מחולקים לשניים: דמי ניהול מהצבירה ודמי ניהול מההפקדה. ככל שלחוסך סכום כסף צבור גדול יותר , השפעת דמי הניהול מהצבירה תהיה משמעותית יותר בעבורו. עצם העובדה שבקרנות הנבחרות דמי הניהול מוזלים – עשויה להביא לשיפור משמעותי בגובה הקצבה לה יהיה זכאי החוסך כשיפרוש.

אילו פרמטרים כדאי לבדוק בגוף שינהל את הפנסיה שלנו?

החיסכון הפנסיוני אמור לשמש אותנו בעוד שנים רבות ולעיתים אפילו עשרות שנים - לאחר שנפרוש מהעבודה, וככל שכולל כיסוי ביטוחי לנכות ולשאירים, אף במצבים של נכות או אובדן כושר עבודה חלילה. עלינו להפקיד את כספנו בגוף רציני ומבוסס המסוגל לתת לנו את השירות והפתרונות הנכונים. עלינו לוודא שאחד החסכונות החשובים בחיינו מנוהל על ידי גוף שיבטיח ביטחון, יציבות ויציג ניסיון רב בניהול כספים פנסיונים. בנוסף, כמובן, כדאי לבדוק, בין היתר, את דמי הניהול המשולמים ואת התשואה (לרבות התשואה ארוכת טווח*) שמציג הגוף. בכל מקרה, ניתן להיוועץ עם בעל רישיון פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים שלכם.

מה היתרונות לחוסכים שיבחרו להצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל של פסגות גמל?
 
לפסגות גמל ניסיון רב בניהול כספי ציבור, ובכלל זה ניהול קרנות פנסיה. בחירה בפסגות יכולה לתת מענה לחוסכים שמבקשים לוודא כי כספם ינוהל באופן המקצועי ביותר. לפסגות גמל ניסיון רב בתשלום קצבאות ותביעות. קרן הפנסיה של פסגות הוקמה בשנת 2011, והיא מציעה מגוון מסלולי השקעה ומסלולי ביטוח. כך, כל מבוטח יכול לבחור את המסלול המתאים ביותר לאופיו ולצרכיו. לקרן הפנסיה של פסגות גמל מבטח משנה. עמיתי הקרן נהנים מכיסוי ביטוחי3 כנגד התממשות אירועי ביטוחי של נכות או מוות על ידי SCOR , הנחשב לאחד ממבטחי המשנה הנחשבים בעולם. ביטוח המשנה שומר על זכויותיהם של העמיתים מפני פגיעה בעת אירוע ביטוחי אחד או בעת ריבוי אירועים (קטסטרופה)4. בנוסף, פסגות גמל הינה חברה בקבוצת פסגות בית השקעות שהינו בית ההשקעות הגדול בישראל, המנהל כ-170 מיליארד5 ₪ עבור יותר ממיליון לקוחות. לפסגות 55 שנות ניסיון בניהול השקעות, ובעבודה מו​ל חברות מובילות במשק, מוסד​ות צי​בור, גופים מוסדיים, משקיעים זרים ולקוחות פרטיים.

האם כל אחד יכול להצטרף לקרן פנסיה נבחרת?


כן. לכל עובד קיימת הזכות להצטרף לאחת מקרנות הפנסיה שנבחרו ובדמי ניהול שנקבעו על ידי רשות שוק ההון.

 

מה צריך לעשות כדי להצטרף לקרן הפנסיה הנבחרת של פסגות?

 

ניתן להצטרף בקלות לקרן הפנסיה הנבחרת של פסגות גמל, על ידי פנייה למעסיק או באמצעות מילוי טופס דיגיטלי באתר האינטרנט של החברה.

 

אני שכיר ויש לי קרן פנסיה, איך אני יכול להעביר אותה לקרן הפנסיה הנבחרת של פסגות?


ניתן להצטרף לקרן הפנסיה הנבחרת של פסגות גמל בקלות ובמהירות באמצעות מילוי טופס דיגיטלי באתר האינטרנט.

 

קרן הפנסיה של פסגות גמל קטנה יחסית, האם אין סיכון בקרן שלכם?


קרן הפנסיה של פסגות הוקמה בשנת 2011. הק​רן מנהלת כיום​ למעלה 63 מיליארד ₪ ומונה כ-81 אלף עמיתים. בנוסף, פסגות התקשרה עם מבטח משנה לצורך רכישת ביטוח משנה כנגד הסיכונים הביטוחים בקרן4.


איך לא שמעתי על קרן הפנסיה של פסגות עד עכשיו?


קרן הפנסיה שלנו היא חלק ממערך מוצרים שמציעה פסגות גמל. קרן הפנסיה של פסגות גמל נבחרה בשנים 2012- 2016 לקרן הפנסיה הטובה ביותר של בתי ההשקעות מטעם עיתון עדיף.

 

אתם לא חברת ביטוח. איך אתם מנהלים קרן פנסיה?


אין חובה כי קרן פנסיה תנוהל ע"י חברת ביטוח. הידע והניסיון שצברנו במשך שנים רבות בניהול כספים פנסיונים בכלל ובניהול  קרן הע"ל (קרן פנסיה ותיקה מאוזנת, ש​מנהלת כ-16 מיליארד שקלים ומשלמת קצבאות לכ-9,660 מקבלי קצבה) מאפשרים לנו להעניק את השירות הטוב ביותר. בחירתנו על ידי רשות שוק ההון כקרן נבחרת מעניקה חיזוק נוסף למקצועיותנו וליכולתנו בניהול כספים פנסיונים.

האם יש הבדלים בעלויות שלכם מול אחרים?


העלויות לחוסכים בכל קרנות הפנסיה הנבחרות דומות. קיימים הבדלים שוליים בין דמי הניהול שאנו מציעים ובין דמי הניהול של שאר החברות שמציעות קרנות פנסיה נבחרות. מטרתנו היא להציע ללקוחות דמי ניהול נמוכים לאורך זמן על הכסף הצבור, כדי לתרום להעלאת החיסכון שייצבר לקראת פרישה בצורה משמעותית.