תכנית חיסכון לכל ילד

​​פסגות קופות גמל ופנסיה, נבחרה על ידי משרד האוצר לאחד הגופים שינהל את כספי החיסכון במסגרת תכנית "חיסכון לכל ילד"1

                 

אחת הדאגות העיקריות של הורים היא להבטיח את עתידם הכלכלי של ילדיהם. לתת להם נקודת פתיחה טובה לקראת חייהם הבוגרים, לסייע להם להגשים את המטרות והיעדים ולתמוך בהם ככל שניתן.

בינואר 2017 יצאה לדרך תכנית "חיסכון לכל ילד", תכנית מהפכנית של המדינה לעידוד החיסכון לילדים. תכנית "חיסכון לכל ילד" הינה תכנית מטעם המדינה, אולם את ההחלטות לגבי אפיק החיסכון, מסלול ההשקעה ואפילו סכום החיסכון החודשי – אתם, ההורים, נדרשים לבצע. 

להחלטות ההורים השפעה מהותית על החיסכון המצטבר של הילדים 

כמה כסף יופקד מדי חודש?

במסגרת התכנית, מפקידה המדינה סכום של 51 שקלים בכל חודש לקופת חיסכון על שם הילד (עד גיל 18). במקביל, ההורים יכולים להפקיד לאותה תכנית 51 שקלים נוספים (מתוך קצבאות הילדים).

איך אבחר איפה לנהל את החיסכון עבור ילדי?

אחת ההחלטות המרכזיות המוטלות עליכם, ההורים, היא בחירה באפיק שבו ינוהל החיסכון. שתי האפשרויות הן קופת גמל או פיקדון בנקאי. בקופת גמל כספי החיסכון מושקעים בין היתר בשוק ההון (ממש כמו כספי הפנסיה וקרנות ההשתלמות שלנו). פיקדון בנקאי, לעומת זאת, מאפשר לחסוך את הכסף כנגד קבלת ריבית בהתאם לתנאים שמציע הבנק. במידה ובתוך חצי שנה מיום לידת ילדכם לא תבחרו, אתם ההורים, היכן ינוהלו כספי החיסכון שיופקדו בהתאם לתוכנית עבור ילדכם, יפקיד הביטוח הלאומי את כספי החיסכון בקופת הגמל או בבנק שנבחרו עבור הילד שנולד לפניו, כאשר אם לא בוצעה בחירה לילד שנולד לפניו, או שהוא הילד הראשון במשפחה – כספי החיסכון יופקדו אוטומטית בקופת גמל להשקעה, באחת מבין קופות הגמל שמנהלות חיסכון זה (קופת גמל לחיסכון לכל ילד).

מה בחרו רוב ההורים עד כה?

על פי נתוני משרד האוצר מיום 1.6.17 , כבר נפתחו תכניות חיסכון עבור יותר מ - 3 מיליון ילדים, כאשר לפי בחירת ההורים 65% מהן מנוהלות בקופות גמל ו - 35% בלבד מנוהלות בבנקים. בכ- 68% מתכניות החיסכון בחרו ההורים אקטיבית באפיק החיסכון (קופת גמל או תכנית חיסכון בבנק), בעוד שב-32% מהתכניות לא בחרו ההורים באופן אקטיבי ולכן תכניות אלה מנוהלות באפיק ברירת המחדל (הנקבע, כאמור, בהתאם לגיל הילד).

עוד חשוב לציין, שכ-65% מההורים בחרו להכפיל את סכום החיסכון החודשי עבור ילדיהם, כלומר להוסיף 51 ₪ נוספים מתוך קצבת הילדים.

הסבר על פתיחת חיסכון לכל ילד ב-6 שלבים

                                  

הבחירה בפסגות קופות גמל ופנסיה מקבוצת פסגות עשויה לסייע לכם לדאוג לעתידם הכלכלי של ילדיכם וליהנות מהיתרונות הרבים של בית ההשקעות הגדול בישראל:

  • ניהול השקעות מקצועי ואחראי, תוך הצגת ביצועים בולטים לאורך זמן
  • ותק של למעלה מ-50 שנה, מאז 1963
  • ניהול נ​כ​סים פ​יננסים של כ-170​ מיליארד ש"ח2

 

חיסכון ילדיכם בקופת גמל יאפשר לכם גמישות גבוהה ויתרונות מובנים:

  • בחירת מסלול השקעה מבין 4 מסלולים
  • אפשרות למעבר חופשי בין מסלולים בהתאם לשלבים השונים בחיי ילדיכם ללא אירוע מס ולל​א עלות
  • ניהול ללא עלויות עד הגיעו של החוסך לגיל 21 - דמי הניהול בקופה משולמים ע"י המדינה