מדריך | לדעת לקחת הלוואה

 

לא פעם אנו נתקלים במהלך חיינו בסיטואציות רבות בהן אנו זקוקים לסכום כסף מסוים, אך מתקשים להשיג אותו. זה קורה באירועים משמחים, כמו חתונה של הילדים, או כשאנחנו מאוד רוצים לעשות משהו אבל לא יודעים כיצד לממן זאת, למשל, טיול לחו”ל או רכישת רכב חדש.

​ברוב המקרים, נתחיל לכתת רגלינו בין מוסדות בנקאיים שונים וגופי מימון רבים, במטרה להגשים את החלום הנכסף. יכול להיות שזה יתחיל בפגישה ארוכה שתסתיים בבקשת ביטחונות. לעיתים נגלה שמאחר שלקחנו כבר הלוואה מהבנק, הוא יסרב לתת לנו הלוואה נוספת, או שההלוואה תהיה בתנאים לא אטרקטיביים בכלל.

אם כך, למה כדאי לשים לב כשאנחנו לוקחים הלוואה?

1. חשוב לבדוק מה יכולת ההחזר החודשית שלכם. יש לבדוק מה ההוצאות וההכנסות של משק הבית ולבקש הלוואה אשר סכום ההחזר החודשי שלה יהיה כזה שניתן יהיה לעמוד בו מבלי להיכנס למצוקה כלכלית.
2. מומלץ לבדוק היטב מהם תנאי ההלוואה ומה גובה הריבית שתשלמו עבור ההלוואה, כלומר, מהו הסכום אשר תצטרכו בסופו של דבר להחזיר לגוף אשר מלווה לכם את הכסף.
3. יש לבדוק את זמן הפירעון, כלומר, המועד בו עליכם לסיים להחזיר את ההלוואה ואת השפעתה על הריבית שתשלמו.
4. חשוב לוודא מהם הביטחונות אשר אתם מעמידים לטובת ההלוואה. כלומר, אילו נכסים שלכם עומדים לטובת הגוף המלווה את הכסף במקרה שלא תעמדו בתשלומים.
5. אם אתם חושבים לפדות קרן השתלמות או חיסכון פנסיוני אחר, חשוב להתקשר לגורם המטפל עבורכם בחיסכון הפנסיוני ולבדוק היטב מהם החסרונות של משיכת כספים אלו.

לקיחת הלוואה לא חייבת להיות עסק מסובך, ולפעמים עדיפה על פגיעה בחסכונות שלכם. זכרו לבדוק היטב את הפרטים, והדרך לנסיעה לחו”ל, להחלפת רכב או לחתונה המושלמת לילדכם, תהיה הרבה יותר קצרה ממה שחשבתם.

איך להוציא יותר מהחיסכון הפנסיוני שלכם?

אתם זקוקים לסכום כסף מסוים?

סביר להניח שגם אתם שמעתם מגורמים מקצועיים את המשפט הבא: “רק אל תגעו בחיסכון הפנסיוני שלכם!”, וזאת למרות הפיתוי הגדול בכך.
הסיבה לכך היא שקרן השתלמות וקופת גמל הם מוצרים הפטורים ממס רווח הון בעת המשיכה של הכסף, וזאת בניגוד למוצרי השקעה אחרים (דוגמת תיק השקעות או תוכניות חיסכון)* – בהם תשלמו מס רווח הון בשיעור גבוה של בין 15%-ל 25% בעת המשיכה.

הלוואה אטרקטיבית בתהליך פשוט תעניק לכם מסגרת אשראי נוספת, מעבר למסגרת הבנקאית. בנוסף, על ידי לקיחת הלוואה מפסגות, לא תצטרכו לשעבד נכס או להעמיד ערבים לטובת ההלוואה וזאת מאחר שכספי קרן ההשתלמות או קופת הגמל משמשים בין היתר כבטוחה להלוואה.
פסגות מעניק ללקוחותיו הלוואה בתנאים נוחים ביחס לשוק בריבית צמודת פריים, וזאת לתקופה של בין שנה עד שבע שנים. תוכלו לבחור בין שני מסלולים להחזר ההלוואה:

הראשון, החזר של תשלומים חודשיים שווים הכוללים קרן וריבית, או תשלום ריבית באופן שוטף ותשלום סכום ההלוואה בסוף התקופה, אופציה אשר תקטין את ההחזר החודשי שלכם.

ההלוואה ניתנת בסכום של עד 80% מיתרת קופת הגמל לתגמולים או קרן ההשתלמות במידה והכספים הצבורים בהן נזילים, במקרה שהכספים אינם נזילים גובה ההלוואה שניתנת היא עד 50% בקרן השתלמות או 30% בקופת גמל. מרגע קבלת כל מסמכי ההלוואה תקינים וחתומים בפסגות (בכפוף לאישור מתן ההלוואה), הכספים מועברים תוך חמישה ימי עסקים לחשבונכם.
מלבד התנאים האטרקטיביים, הרי שעל ידי לקיחת הלוואה מפסגות תקבלו יתרון נוסף והוא שהחיסכון הפנסיוני שלכם ימשיך לצבור תשואה ותמשיכו ליהנות מניהול ההשקעות המקצועי ממנו נהנים 1.3 מיליון לקוחות פסגות.

אז רגע לפני שאתם מושכים את החיסכון הפנסיוני שלכם, תעצרו ותבדקו את האופציות העומדות לרשותכם. לקיחת הלוואה מפסגות קופות גמל ופנסיה הינה אטרקטיבית ותשמור על זכויותיכם.