פסגות טרייד – מסחר עצמאי תוך חיסכון בעמלות וללא דמי משמרת

שוק ההון של ימינו שונה מאוד מזה שהכרנו בעבר. אם פעם היינו תלויים אך ורק ביועץ ההשקעות בבנק או במנהל ההשקעות בביצוע פעולות בתיק ההשקעות שלנו, הרי שהיום ניתן לבצע מסחר עצמאי באופן פשוט ויעיל. בעידן הנוכחי יותר ויותר משקיעים מנהלים בעצמם את תיק ההשקעות שלהם ומבצעים פעולות מסחר על בסיס הידע שצברו, זאת בניגוד ללקוחות המעוניינים להשקיע בשוק ההון אך אין להם את הידע הנדרש על מנת לנהל את נכסיהם הפיננסיים עצמאית.


משקיע בעל ידע בשוק ההון והבנה בשימוש בכלים הפיננסיים יכול לבחור להשקיע באמצעות מערכת מסחר עצמאי. מסחר עצמאי בבורסה למעשה משחרר את הלקוח מן הצורך להתקשר לבנקאי או לברוקר בחדר המסחר ומאפשר לו לבצע פעולות קנייה ומכירה של ניירות ללא תלות בגורם חיצוני. את המסחר העצמאי ניתן לבצע מכל מקום ומכל מכשיר (מחשב נייד, טלפון וטאבלט) באמצעות שימוש פשוט בפלטפורמת מסחר. פלטפורמת המסחר כדוגמת זו שמציעה פסגות טרייד (הפועלת תחת פסגות ניירות ערך), מאפשרת השקעה בשוק ההון - בבורסה בישראל ובארה"ב בקלות ובנוחות ומכל מקום. נציין כי גם במסחר העצמאי, צוות הסוחרים המקצועי של פסגות טרייד מלווה את הלקוחות במהלך כל שעות המסחר בישראל ובארה"ב (למעט שישי, אז ניתן לקבל שירות במתכונת מקוצרת).


איך מתחילים לסחור בפסגות טרייד?

עם קבלת ההחלטה על פתיחת תיק השקעות באמצעות מערכת המסחר של פסגות טרייד, מתבצע הליך במסגרתו חותמים על מסמכי פתיחת חשבון לניהול תיק עצמאי. את התהליך ניתן לבצע באופן דיגיטלי, וכן באמצעות נציג פסגות שילווה את התהליך. בתום החתימה על סט מסמכי פתיחת החשבון, ייפתח בפסגות ניירות ערך חשבון בו ינוהל תיק ההשקעות.


איך מבצעים פעולות במערכת המסחר העצמאי?

המסחר העצמאי מתנהל באמצעות מערכת מסחר שנקראת "אורדנט ספארק" המקושרת לחשבון פנימי השייך ללקוח בפסגות ניירות ערך. מערכת המסחר מאפשרת לבצע פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך בזמן אמת, לקבל עדכונים באמצעות קישור למערכת החדשות ולקרוא חדשות על שוק ההון ועל חברות הנסחרות בבורסה. מערכת ה"אורדנט ספארק" מותאמת לצרכי הלקוח מאפשרת לו לראות את מצב החשבון, את שווי התיק הנוכחי, תנועות, תשואות ועוד.

עלויות נמוכות מגדילות את הנטו של התיק

אחד הפרמטרים שכדאי לבחון בטרם מתחילים להשקיע הוא העלות. הנטייה הטבעית היא לבחון את התשואה ברוטו, ולא את התשואה המתקבלת בניכוי דמי הניהול והעלויות השונות. ככל שנוכל להקטין את גובה העמלות שנשלם, כך נוכל להגדיל את התשואה נטו שתתקבל. מסחר עצמאי באמצעות פסגות טרייד מאפשר עמלות מופחתות ויהיה לרוב זול יותר מאשר ניהול תיק בפלטפורמת המסחר הרגילה (לדוגמה, בבנק).

מעטפת שירות ייעודית

לקוחות פסגות טרייד נהנים ממעטפת שירות רחבה ומותאמת הכוללת סקירות כלכליות עדכניות של מחלקת המחקר, כמו גם שירות מקצועי וליווי בתהליך פתיחת החשבון והשימוש במערכת לאורך כל שעות המסחר.

השקעה בחו"ל – הגדלת הפיזור וצמצום הסיכון

פלטפורמת מסחר עצמאית מאפשרת השקעה בחו"ל ופיזור רחב – אשר מקטינים את התנודתיות ואת רמת הסיכון. השקעה בשווקים שונים בחו"ל (כדוגמת ארה"ב ואירופה), פיזור גיאוגרפי, סקטוריאלי ומטבעי ובכך למעשה מצמצמת את החשיפה לאירוע חד פעמי או שינוי משמעותי בנייר בודד. שוק ההון הישראלי מאופיין במחזורי מסחר מוגבלים יחסית, ובחלק מהחברות הנסחרות בבורסה בת"א נרשמים מחזורי מסחר בנפח נמוך למדי. לעומת זאת, בשווקים בעולם ניתן להשקיע בחברות רבות עם מחזורי מסחר גבוהים – מה שמקל על המסחר והופך את ההשקעה לנזילה, פשוטה ודינמית. בבורסה בארה"ב למשל, ניתן למצוא מגוון עצום של ניירות ערך, וכן השקעה בקרנות סל וקרנות נאמנות המאפשרות חשיפה למרבית הסקטורים והמדדים בארץ ובעולם.

שילוב הוא שם המשחק

משקיעים שיבחרו להשתמש בפלטפורמת מסחר עצמאי, ואינם מכירים לעומק אפיק או סקטור מסוים – יכולים לשלב בתיק ההשקעות שלהם קרנות נאמנות לצד קרנות סל. השקעה שכזו אינה מצריכה ידע מקדים מיוחד, והחשיבות שלה עולה בייחוד בתיקי השקעות קטנים. היתרון המשמעותי של השקעה בקרנות נאמנות וקרנות סל גם יחד הוא העובדה שקרנות נאמנות מנוהלות על ידי מנהל השקעות בעל רישיון ולכן המשקיע נהנה בעקיפין מהידע והניסיון של הגוף המנהל. בנוסף, גם קרנות נאמנות וגם קרנות סל הינם מכשירי השקעה בעלי נזילות ברמה יומיומית, המאפשרים לממש את הרווח בכל יום מסחר וקבל את הכסף כבר באותו יום. קרנות נאמנות הן מוצר מפוקח על ידי הרשות לניירות ערך ועל ידי נאמן, מה שנותן ביטחון יחסי למשקיעים. ​